Uçan adam kalesini penaltılara kapattı !

İzmir’in Çamdibi semti adeta kaleci fabrikası gibi. Burada yetişen kalecilerden biri de Trabzon Spor forması giyen Onur Kıvrak. Çamdibinde yetişen diğer bir kaleci ise adı futbol camiasında “Uçan adam” diye bilinen 30 yaşındaki kaleci Muhammet Şentürk.

Yıllarca Profesyonel liglerde kalecilik yapan Muhammet Şentürk, iki kez yaşadığı sakatlıktan sonra amatör olarak tekrar futbol geri döndü.Geçtiğimiz yıl İzmir Süper Amatör Küme Kırmızı Grup’ ta mücadele eden Zübeyde Hanım Kolejleri Altınok Spor’ la anlaşan Şentürk ,adeta kalesini penaltı atışlarına kapattı.Muhammet ,bu sezon üç maçta rakip takımların attığı üç penaltı atışını kurtardı.

Yıllarca profesyonel liglerde kalecilik yapan 1988 İzmir doğumlu olan 1.88’lik kaleci Muhammet Şentürk, futbola 1999 yılında İzmir Gençlik Hizmetleri takımında başladı. Ardından 2003 yılında Gaziantep Spor takımına amatör transfer yapan Muhammet Şentürk, başarılarıyla profesyonelliğe kadar yükseldi. Uzun bir süre Türkiye’nin bir çok takımında file bekçiliği yaptı. Profesyonel olarak mücadele eden oyuncu son olarak Aydın 1923 takımında futbol oynamıştı. Süper Lig, Türkiye Ziraat Kupası, 2. Lig, 3.Lig ve U21 Lig olmak üzere toplamda 120 kez forma giydi.

Aydın 1923 Spor takımında yaşadığı sakatlıktan sonra, futbola kısa bir ara veren başarılı file bekçisi, yeniden futbola geri dönemin mutluluğunu yaşıyor. Şentürk ,geçtiğimiz yıl Zübeyde Hanım Kolejleri Altınok Spor’ la anlaştı.

“Futbol ve kalecilik benim için aşk”

Yaşadığı sakatlığı düzenli ve disiplinli bir çalışmayla atlattığını belirten Şentürk, “Futbola olan sevgim hiç bir zaman bitmedi. Bu sevgi ile yeniden futbola dönmenin heyecanını yaşıyorum. Dönüşüm muhteşem oldu”dedi.

İzmir’in yetiştirdiği file bekçisi, bu sezon Süper Amatör Küme Kırmızı Grupta yer alan Zübeyde Hanım Kolejleri Altınok Spor ile sözleşme imzalayan Muhammet Şentürk , bu hafta oynadıkları Bornova 1881 maçında kullanılan penaltıyı kurtardı.Maçı 2-1 Altınok Spor kazandı. Şentürk galibiyette önemli rol oynadı.Şentürk daha öncede Kınık Belediye ve Deniz Spor maçlarında da atılan 1′ er penaltıyı kurtardı. 20 maçın hepsinde oynayan Şentürk, bu sezon üç penaltı kurtarmış oldu.

 

Kaynak: http://www.haberhurriyeti.com/ucan-adam-kalesini-penaltilara-kapatti-219124.html  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir